ink - כתיבה שיווקית
מה הסטודיו שלנו עושה?
איפה תמצאו אותנו?

מילון מושגים – וידיאו לאינטרנט

 
 מאת: אייל מרקוס, ink
 
 הפקות הוידאו לאינטרנט כובשות את עולם השיווק ברשת, ואנחנו החלטנו לעשות סדר במושגים. מה מיוחד בסרט תדמית לאינטרנט? מהו Bit Rate? איזה סוגי פרסומות וידאו קיימות ברשת? לכל שאלת וידאו תשובה.
 
 

מילון מושגים - וידיאו לאינטרנט

 
* הרשימה מוגנת בזכויות יוצרים, אז אנא - אל תעתיקו. באם תרצו להשתמש ברשימה עצמה (ולא להסתפק בלינק אל עמוד זה) אנא שלחו לנו אימייל קצר עם בקשה, סביר שנאשר עם חיוך. כמובן שאם יש לכם הצעות לערכים נוספים, נשמח מאוד לשמוע.  
 
 

מה זה בכלל וידאו לאינטרנט? בשביל זה יש מילון מושגים


 
א

אופטימיזציה של וידיאו - Video SEO – VSEO

אופטימיזציה של וידיאו מאפשרת למקסם את החשיפה של הוידאו שברשותנו באינטרנט – החל מאתר הבית עובר באתרי שיתוף דוגמת יו-טיוב וכלה במנועים דוגמת גוגל ובינג (המנוע של מיקרוסופט). מלאכת Video SEO מכילה מספר מרכיבים של שליטה בקוד, הפקת וידיאו ואופטימיזציה של הטקסט הקשור בוידיאו. כמו בכל עבודת SEO, גם באופטימיזציה של וידיאו מושם דגש רב על הכותרות, התגיות והתיאורים של הוידיאו.

  • מטה-דאטה – המידע אודות הוידיאו. מידע זה יכול להיות מוטבע בקובץ הוידיאו עצמו, או מסביב לוידיאו – כותרת, המלל המתאר את הוידיאו, התגיות המתארות את הוידיאו, מי ייצר את הוידיאו, מתי הוא יוצר ועוד.
  • כותרות – אחד המרכיבים החשובים ב-Video SEO. הכותרת צריכה להיות "סקסית" ומושכת, אבל גם לכלול מילות מפתח ממוקדות, וכמובן – הכותרת חייבת להיות רלוונטית לתוכן הוידיאו.
  • תגיות – התגיות הקשורות לוידיאו – אלה עוזרות למנועי החיפוש להבין במה הוידיאו שלכם עוסק ומסייעות בהצגה של הוידיאו לגולשים (מרכיב חשוב בעבודה של אופטימיזציה של וידאו).
  • תיאורים – תיאור הוידיאו חייב לכלול מילות מפתח רלוונטיות, להיות קצר וקולע, והוא יכול להכיל את כתובת האתר שלכם. התיאור של הוידיאו גם הוא מרכיב חשוב מאוד באינדוקס הוידיאו במנועי חיפוש – ולכן חייב להיות כלול בכל עבודת Video SEO.
  • Alt Tags - זהו התיאור של הוידאו שאינו נגלה לעין הגולש (למרות שהוא מופיע בדרך כלל אם תעבירו את העכבר על הוידיאו) ונועד ל"עיני" מנועי החיפוש.

אחוזי הקלקה –Click-through rate

אחוז ההקלקה שאוב מעולם השיווק באינטרנט. המדד מציין את היחס בין מספר ההקלקות על מודעה שפרסמתם לבין אחוזי החשיפה של המודעה שלכם באינטרנט. אם הוידאו שלכם מציג מודעת פרסומת, היחס ימדוד כמה אנשים בדיוק לחצו על הקישור והגיעו לעמוד הרצוי.

אמבד – Embed

בעולם הוידיאו האינטרנטי "אמבד" – embed פירושו הקרנת וידיאו הנמצא על אתר אחד, בעמוד של אתר אחר. יו-טיוב למשל (ולמעשה כמעט כל אתרי השיתוף) מציעים קוד HTML המאפשר לכל אחד להקרין את הסרטון באתר, בלוג ולמעשה על כל פלטפורמה אחרת.
 

אפטר אפקטס - After Effects

 האפטר אפקטס היא תוכנה מבית אדובי, ומשמשת לעיבוד גרפי של וידיאו – משמשת ליצירת אפקטים, כתוביות, אנימציה, תלת מימד ועוד. האפטר אפקטס הפכה למובילה בעולם בתחום העיצוב הגרפי של וידאו, והיא משחקת תפקיד חשוב מאוד במהפך שעובר עולם הוידיאו באינטרנט.
 

אתרי אחסון וידיאו - Video Hosting

תוכן וידיאו גולשים

אתרים המאפשרים למשתמשים להעלות קבצי וידיאו בחינם, ולשתף אחרים (ראו גם אתרי שיתוף).

אתרי שיתוף קבצים

אתרים לשיתוף קבצי וידיאו הכניסו את מהפיכת הוידיאו לכל בית ובית. אתרים דוגמת יו-טיוב, מטה-קפה, dailymotion ופליקס הישראלי (למרות שגם מטה-קפה היא חברה ישראלית) מאפשרים העלאה והפצה של סרטוני וידיאו. מרבית תוכן הוידאו באתרים הללו מגיע מקהל הגולשים (ראה תוכן גולשים – User Generated Content).


ב

באפרינג  -   Buffering

כאשר אתם רואים שנגן הוידאו מסמן לכם כי הוא בתהליך של Buffering פירוש הדבר שהוא מוריד קטעים מהסרט לזיכרון הזמני של המחשב, כדי שיוכל לנגן אותו ברציפות (יחסית).

ביט רייט - Bit Rate

מספר הביטים הממוצע ששנייה אחת של וידיאו מסוים צורכת. בעזרת ה"ביטרייט" תוכלו לקבוע איכות רצויה מול גודל קובץ הוידיאו.


ה

הורדה פרוגרסיבית - Progressive Download

שיטת ההורדה הפרוגרסיבית מאפשרת להוריד קטעים מוידאו (או מדיות אחרות) כך שאפשר לצפות בהם בזמן שההורדה למחשב נמשכת. שיטה זו מעניקה לגולשים את היתרונות של "סטרימינג", בלי הצורך להשתמש בשרת סטרימינג מיוחד.

הייפרלינקד וידאו - Hyperlinked Video

וידאו שאובייקטים מסוימים בתוכו הפכו ללינקבילים – כלומר שאפשר להקליק עליהם ולקבל עוד אינפורמציה או לעבור לעמוד אחר. ראו וידאו קליקבילי.

המרה – Conversion

בעולם הוידיאו לאינטרנט להמרה יכולות להיות שתי פרשנויות. האחת היא טכנית – המרה של קבצים מפורמט קובץ אחד למשנהו, ובעצם שינוי הקודק של הוידיאו.
בעולם מדידת התוצאות, המרה פירושה אחוז הגולשים שביצעו תוצאה רצויה – קנו את המוצר, נרשמו לניוזלטר או הרימו את השפופרת וטלפנו, בזכות הוידיאו.

השלמות וידאו – Video Completes

מדד המתייחס למספר הפעמים בהן הוידאו נוגן עד לסופו.


ו

ווידג'ט – ישימון – Widget

הווידג’טים (ישומונים בעברית תקנית) הם למעשה יישומים שאפשר להוריד ולהעתיק ולהשתמש במקומות שונים באינטרנט. הווידג'טים הם פיסות קוד, פעמים רבות הם חלק מהממשק הגרפי, ומאפשרים לגולשים להוסיף כפתורים, פסי גלילה, תיבות טקסט ועוד ועוד, לאתר או לבלוג שלהם (הגדרה פשטנית מאוד, כמובן, אולם רצינו להימנע משפה טכנית מאיימת מדי). ההגדרה הפשוטה שלו היא – כל פיסת קוד חיצונית שאפשר להטביע בעמוד HTML. כך לדוגמא נגן וידאו שתעלו לעמוד באתר שלכם, יהיה למעשה ווידג'ט.

וובקאסט – Webcast

שידור באינטרנט לצופים מרובים. לעיתים מדובר ממש בשידור חי.

וידיאו אינטראקטיבי – Interactive Video  - Clickable Video

סרטון וידיאו שהוא לגמרי אינטראקטיבי – הצופים יכולים להניע את העכבר מעל חלקים של הוידאו ולקבל "תגובה". כך אפשר לשתול לינקים או עוד אינפורמציה בסרטון הוידאו. לרוב הדבר כרוך בהפיכת הסרטון לסרטון פלאש.

וידיאו לאינטרנט – וידאו מקוון - Online Video

כל צורה של וידיאו המופיעה באינטרנט. וידיאו ויראלי

וידיאו ויראלי - Viral Videos

תוכן וידאו שהפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות ולמשאת נפשם של המפרסמים. זהו וידאו המופץ באימיילים, פורומים, בלוגים ורשתות חברתיות. נדיר למצוא בו פרסומות אמיתיות של חברות מסחריות, ולרוב הוא תוצר של תוכן גולשים. ברוב המקרים וידיאו ויראלי הוא הומוריסטי.


ז

זמן צפייה ממוצע – Average view time

אחד ממדדי הוידיאו באינטרנט – כמה זמן בממוצע צפו הגולשים בוידאו. מאחר שאורך הסרטונים באינטרנט הוא לרוב קצר מאוד (דקה עד שלוש) כל שנייה חשובה במדד.
 

ח

חוק השלישים

שיטה נפוצה בצילום וידיאו. בשיטת השלישים הפריים מחולק לתשעה ריבועים (בעיני רוחו של צלם הוידיאו) והאובייקטים החשובים בפריים צריך שיעמדו על ההצטלבויות או על הקוים החוצים. זה יוצר פריים מאוזן שזורם יותר לעין הצופה.

חשיפות - Page Views

צפיות בעמודים, או "חשיפות", הן טעינה של עמודי האינטרנט. כאשר הקלקתם על הלינק המוביל לעמוד זה, העמוד הזה נטען, ורשם לזכותו "צפייה" או "חשיפה". בעולם האינטרנט נהוג מודל תמחור פרסומות של תשלום בעובר אלף חשיפות – CPM.


ט

טיימקוד – Timecode

נקודת הזמן המדויקת בתוך סרט וידיאו. נמדדת בשעות עד פריימים.

טלוויזיה באינטרנט

תוכניות טלוויזיה המוקרנות באינטרנט. אתר Hulu האמריקאי, למשל, הוא הפורטל הגדול ביותר לשידורי טלוויזיה בארה"ב. בישראל נמצא טלוויזיה באינטרנט באתרי הזכייניות וערוץ 10.

טלוויזיה אינטרנטית - אינטרוויזיה – Internet TV - Web TV

יש המתייחסים למונח כשם אחר לטלוויזיה המשודרת באינטרנט. אנחנו מעדיפים לייחס למונח את הגל החדש של שידורי וידיאו באינטרנט – הפקות צנועות של סדרות אינטרנטיות (עם פרקים קצרים), ואפילו הפקה של סרטים קצרים. כולם מיועדים לשידור באינטרנט (ולפעמים אף מגיעים לשידור בטלוויזיה, בזכות ההצלחה ברשת) ולרוב מאופיינים בהפקות צנועות יותר.
 
 
כ

כתוביות

כתוביות בוידאו משמשות לתרגום לשפות אחרות מהשפה המדוברת בסרט. בחלק מאתרי הוידאו אפשר

כרטיס זיכרון P2 - P2 card

כרטיס זיכרון למצלמות וידאו דיגיטליות.
 

כרטיסי זיכרון  SD Cards – SD

כרטיסי זיכרון פלאש, נפוצים מאוד במצלמות סטילס דיגיטליות וכעת מתחילים להפוך לסטנדרט גם בצילומי וידיאו. מצלמות סטילס רבות מתחילות להציע כעת גם צילומי וידיאו ב-HD, הפתרון המקובל לאכסון החומר המצולם הוא כרטיסי ה-SD. (ותודה לחן שומרון).

כרטיסי זיכרון SXS Cards – SXS

כרטיסי זיכרון פלאשיים, בעיקר בעבור מצלמות סוני החדשות. (ותודה לחן שומרון).

 

כיווץ וידאו - Video Compression

תהליך כיווצו של קובץ וידיאו כך שאפשר יהיה לאכסנו ולשדרו באינטרנט ביתר קלות.
צילום וידיאו - מסך ירוק

מ

מיקרופון:

•    מיקרופון בום – מיקרופון המתחבר למקל בום – מקל ארוך, לרוב מתכתי. במיקרופון בום משתמשים כשרוצים להקליט קול בסביבה טבעית, אולם רוצים להשאיר את המיקרופון מחוץ לתמונה המצולמת.
•    מיקרופון ידני - Hand-held – מיקרופון המוחזק ביד (ראו כתבות חדשותיות באתרי האינטרנט המובילים).
•    מיקרופון לבלייר - Lavaliere  - מכונה גם מיקרופון lapel, או neck-mike (נק-מייק). מיקרופון קטן המתחבר לבגדים, לרוב מתחת לצווארון. לרוב נמצא במרחק של כשלושים ס"מ ומיועד בעיקר לראיונות אישיים.
•    שוטגאן – Shotgun - מיקרופון שמזכיר מעט בצורתו צורה של אקדח. הוא מקליט רעשים רק מהכיוון אליו הוא "מכוון".

מנועי חיפוש וידאו - Video Search Engines

מנועים המאפשרים סינון ואינדוקס של וידאו ברשת. לרוב הם מאפשרים חיפוש תוכן וידיאו בפלטפורמות מרובות.

מסך ירוק – Green screen

(ידוע גם כ"מסך כחול" – Blue Screen)
מסך ירוק או כחול הוא טכניקה של צילום באולפן, כאשר הרקע הוא אכן מסך ירוק (או כחול). המטרה היא לצרוב החוצה את הרקע, בתהליך הנקרא Keying ולהשתיל רקע אחר. לשם הדוגמה – דני רופ באולפן והמפה שמאחוריו. רופ למעשה עומד מול מסך ירוק ובחדר העריכה מחליפים את הרקע ומשתילים מפה.
לצילום במסך ירוק או מסך כחול יש סדרת כללים מפורטת (החל מסוג הלבוש הרצוי וכלה בתאורה הרצויה). טכניקת שילוב שני הצילומים נקראת keying (ראו ערך נפרד).

מפת וידיאו - Video Site Map

בעקבות הפריחה של הוידיאו באינטרנט מאפשרים חלק ממנועי החיפוש לשלוח להם "מפת וידיאו" וכך להקל עליהם לאנדקס את המדיה שבאתר האינטרנט.

מודעה מלווה - Companion Ad

מודעה המופיעה ליד הוידאו ולרוב מעידה על הספונסר של הוידאו (או של העמוד). לרוב המודעות הללו הן אינטראקטיביות, ומאפשרות לגולשים להקליק עליהן ולהגיע לעמוד הנחיתה השיווקי.

מצלמה דיגיטלית - Digital Camera

מצלמה המצלמת על פורמט דיגיטלי ולא אנלוגי. צילום וידיאו דיגיטלי מניב צבעים טובים יותר והרבה יותר פרטים מאשר צילום אנלוגי. מצלמות דיגיטליות עושות שימוש בקלטות דיגיטליות, דיסק קשיח או כרטיסי זיכרון.


נ

נגן וידיאו

"המכשיר" המאפשר את ניגון הוידיאו באינטרנט.
•    כפתורי הנגן - Player Controls: הכפתורים ושאר הפיצ'רים שעל נגן המולטימדיה. כמובן שיש שוני רב בין הנגנים השונים, אולם מספר כפתורים משותפים לכולם (פליי, פאוז ו-ווליום הם הבסיסיים).
•    הסקין של הנגן - Player Skin: המראה של נגן הוידיאו שלכם – המסגרת שלו, שמכילה את הכפתורים, ויכולה גם להכיל מודעות, טקסט ועוד.


ס

סטרימינג - Pure Streaming

שידור וידיאו מבלי שיש צורך קודם להוריד את הסרטון למחשב. את הוידאו הגולשים רואים בסיועו של שרת סטרימינג מיוחד.


ע

ערכת תאורת וידאו - Light Kit

ערכה הכוללת סוגים שונים של פנסים וכיסויים (ולרוב גם חצובות). מסייעת להארת והצללת סצינות מצולמות וראיונות אישיים.


פ

פופ-אפ - Pop-up

עמוד אינטרנט שנפתח בחלון חדש בתוך העמוד הפתוח כרגע. לרוב משתמשות פרסומות בפופ-אפ, אולם אפשר גם לראות לא מעט סרטוני וידיאו הנפתחים בעמודי פופ-אפ. דפדפנים רבים כיום מונעים פתיחתם של פופ-אפים (בגלל החיבה של המפרסמים לתצורה הזאת).

פורמט וידאו - Video Format

פורמט קובץ הוידיאו משמש תוכנות ומערכות הפעלה שונות. הפופולאריים ביותר בתחום הוידיאו הדיגיטלי הם avi (מיקרוסופט), mov (קוויקטיים - אפל), wmv (ווינדוס) ו-FLV (פלאש, של אדובי).

•    avi - Audio Video Interleave
זהו פורמט קובץ וידאו שפותח על-ידי מיקרוסופט ומאפשר הפעלה של וידאו במחשב. לרוב מאופיין באיכות מצוינת ובגודל קובץ גדול.

•    flv - Flash video
פורמט הוידאו שפותח על-ידי אדובי הפך לפורמט הנפוץ ביותר באינטרנט. הפורמט מצליח לכווץ תכני וידיאו באיכות טובה, ולגודל קטן, המתאים לשידורי אינטרנט. ראוי להזכיר גם את .swf – קובץ הפלאש שלמעשה מכיל גם את סרטון ה-flv וגם את הנגן (על מסגרתו וכפתוריו). למעשה, קובץ ה-swf הוא שמאפשר לגולשים אינטראקטיביות עם הסרט (לחיצה על פליי, או אפילו לחיצה על הסרט עצמו).

•    mov
פורמט וידאו שפותח על-ידי חברת אפל, ומיועד בעיקר לנגן הוידאו שפיתחה -  QuickTime Video Player.
 
• wmv - Windows Media Video       
פורמט נוסף שפתחה מיקרוסופט, ומיועד ל- Windows Media Player. מאופיין באיכות נמוכה יחסית וגודל קובץ קטן.

•    MPEG-2
הפורמט הותיק יותר לשידורי וידיאו וטלוויזיה.
•     MPEG-4
הפורמט החדיש יותר לשידורי וידיאו וטלוויזיה, כולל גם את פורמט MPEG 2 ופיצ'רים נוספים.

פלטפורמת וידיאו - Video Platform

זוהי פלטפורמה המאפשרת לאכסן, לאנדקס, לשדר, לנהל ולהפיץ וידיאו ברשת. חלק מהפלטפורמות מאפשרות אפילו לערוך סרטים עליהן. יו-טיוב, למשל, הינה פלטפורמת וידאו מצוינת. כמובן שכיום אפשר גם לאכסן וידיאו על כל שרת ובכל אתר אינטרנט, עם אפשרויות מוגבלות מאוד, כמובן.

פליי-אוטומטי – Autoplay

פונקציה של נגן הוידאו המאפשרת לסרטון להתנגן אוטומטית ברגע שהוא נטען. זהירות – מחקרי שיווק מראים שהגולשים אינם אוהבים ששוללים מהם את זכות הבחירה. עדיף שתתנו להם ללחוץ על הפליי בוידאו ולא שזה יתחיל להתנגן מעצמו.

פרסום בוידיאו אינטרנטי

פרסום בוידיאו באינטרנט כולל פרסומות מסביב לוידיאו, ובתוך הוידיאו עצמו (אין מדובר בוידיאו שהוא עצמו פרסומת או סרט תדמית לאינטרנט).

•    In-stream Advertising: פרסומות המוקרנות בזמן הסטרימינג של הוידאו. החלוקה הבסיסית הינה לפרסומות שהן:
     pre-roll - מקדימות את תוכן הוידאו.
     mid-roll – פרסומות המופיעות באמצע תוכן הוידאו.
     post-roll – פרסום המופיע לאחר תוכן הוידיאו.
•    פרסומות סקין - Skin Ads: פרסומות המופיעות בסקין של הוידיאו (הגרפיקה הסובבת את נגן הוידיאו).
•    Overlays - פרסומת המכסה חלק מהמסך. הפרסומת שקופה ומכסה לרוב עד שליש מהמסך (לרוב פחות) ובצדו התחתון. יו-טיוב החלה להחדיר אוברלייס באגרסיביות מאז תחילת שנת 2009. האוברליי יכולה להשאר במשך כל זמן הסרטון או למשך מספר שניות בלבד.

פרסומות וידיאו - Video Ads

וידיאו המשמש כפרסומת למוצר, שירות או מותג.
•    סרטי תדמית לאינטרנט - Promotional Video: סרטי תדמית לאינטרנט שונים מסרטי תדמית למדיות אחרות. הם שונים במסרים השיווקיים, בשפה, בסגנון, בתסריט, בצילום הוידיאו, בעריכה וכמובן בהפצה. סרטוני תדמית מטרתם לקדם מוצר או שירות, לחזק מותג מסחרי ברשת, להגדיל טראפיק (באמצעות הפצה נכונה) ובשורה התחתונה – להגדיל מכירות.


צ

צפיות במסך מלא – Full screen views

מדד נוסף בעולם הוידיאו לאינטרנט – מספר הפעמים בהן צפו בסרט על מסך מלא.


ק

קודק – Codec

(COmpressor/ DECompressor)
הקודק הוא הטכנולוגיה בה השתמשו כדי לכווץ וידאו (או אודיו) לאחסון ולאחר מכן פתיחת הקובץ לניגון.

קלטת מיני DV -MiniDV

קלטת קטנה, הפופולארית ביותר כיום בצילומי וידיאו לאינטרנט (בעיקר בגלל סוג המצלמות המתאימות לצילומי אינטרנט – מבחינת איכות ומחיר המצלמה).

צילום וידיאו
ת

תוכן וידאו גולשים - (User-Generated Video- (UGV 

תוכן שאינו מקצועי ונוצר על-ידי חובבנים, בציוד ביתי. סוג וידיאו זה הוא שהעלה את יו-טיוב לגדולה, והציף את הרשת בסרטוני חתולים על סקייטבורד, אייפונים בבלנדר ואיש אחד שמרקד ברחבי העולם.


A

Annotations

יו-טיוב הכניסה ב-2008 שירות חדש - הערות שניתן להכניס לוידיאו. מעין פתקיות טקסט שניתן להצמיד בנקודות רצויות במהלך הוידיאו ומופיעות על המסך.

A-Roll

צילום של האובייקט העיקרי של הסרטון שלנו – בין אם אדם, חפץ או מקום. (ראו גם B-Roll).
 
 
B

B-Roll

צילום וידיאו הנלקח מעבר ל"צרכים" של הוידיאו. בין אם אתם יוצרים וידיאו חדשותי או סרטון תדמית לאינטרנט – הבי-רול הוא כל החומר המצולם שאינו ראיונות עם הסובייקטים. צילום של הסביבה, של המקום ושל התמונות של הקיר – כל אלה ייתנו צבע לכתבה או לסרטון התדמית.


C

Keying – Chroma key

בטכניקה זו משתמשים בצילומי מסך ירוק (או מסך כחול), כאשר מאחדים בין צילומי וידיאו שונים. במקרה של דני רופ (ובכל צילומי מזג האוויר באולפן), מבטלים את הצבע הירוק בצילומי האולפן של דני רופ, ועל הצבע הזה מניחים תמונה או סרטון. כך יוצא שדני רופ עומד מול תמונה או סרטון שהגיעו ממקור אחר, ולא צולמו באולפן.

CPA - (Cost Per Action)

מודל תמחור המאפשר למפרסמים ומשווקים לשלם על ידי המפיצים רק כאשר הגולשים מבצעים פעולה שהוסכמה על-ידי שני הצדדים. כלומר – אם המפרסם והמפיץ (הפלטפורמה שעליה מתנגן הוידיאו, למשל) מסכימים שפעולה רצויה היא קניית המוצר, המפרסם ישלם רק בעבור מספר הקניות שהגיעו בזכות הוידיאו.

CPC - (Cost Per Click)

מדד נוסף מעולם השיווק האינטרנטי – בעצם מודד כמה עלתה מודעה, או במקרה שלנו – וידיאו – וכמה קליקים נבעו מהמודעה. סך העלות חלקי מספר ההקלקות הוא העלות פר הקלקה.

CPM - (Cost Per Thousand Impressions)

מודל תמחור מעולם השיווק המקוון – המתבסס על מספר הצפיות של המודעה (או במקרה שלנו – הוידיאו). התשלום הוא עבור יחידות של אלף צפיות.


E

Encoding

כיווץ של קבצי וידיאו תוך שימוש בקודקים ספציפיים, כדי לעשותם קטנים יותר לאחסון וקלים יותר להפצה.


H

High Definition - HD

ברמה הטכנית מדובר בכל וידאו ברזולוציה טובה יותר מ- standard definition. אמנם הטענה היא שצילום ב-HD הוא איכותי יותר, חסידי הפילם טוענים שצילום HD מאבד פרטים, במיוחד באזורים מוצללים וחשוכים בתמונה. צילום ב-HD מקל על המרה למחשב ועריכת אפקטים מיוחדים (ולכן הז'אנר הראשון שהשתמש ב-HD בצורה נפוצה הוא המדע הבדיוני).


P

PPC - (Pay Per Click)

מודל תשלום בעבור פרסום ברשת. התשלום מבוסס על כמות ההקלקות על לינק / פרסומת / באנר / וידאו וכדומה. לרוב מדובר ביחס תשלום בעבור קליק אחד.

video RSS
R

RSS - Really Simple Syndication

ראשי התיבות הפופולאריים מתייחסים לסינדיקציה ברשת של תוכן וידאו, אודיו, וטקסט.


S

Standard Definition (SD)

במשך שנים זה היה הפורמט המקובל לשידורי טלוויזיה, כעת עוברים שידורי הטלוויזיה בעולם לשידורי HD – שהרזולוציה שלהם גבוהה יותר.


T

3CCD – Three Charge-Coupled Devices

טכנולוגיה הנמצאת במצלמות דיגיטליות (וידיאו וסטילס). הטכנולוגיה השבבית מאפשרת למצלמה ללכוד את הצבעים אדום, ירוק וכחול על שלושה שבבים שונים, וכך לקבל איכות תמונה וחדות צבעים טובה הרבה יותר.


V

Vlog - (Video blog)

ולוג הוא בלוג וידיאו. אם ברוב הבלוגים מדי פעם נמצא וידאו מוטבע, הרי שבבלוג וידיאו – Vlog, הוידיאו הוא העיקר בפוסט, ועיקר תפקידם של התמונות והטקסט ללוות אותו.


W

Webisodes

פרקים בסדרה אינטרנטית מכונים Webisodes.
 
 
 
 
 
* וכעת לפינת השיווק העצמי:
הסטודיו שלנו מציע שירותי וידאו לאינטרנט ובהם: סרטי תדמית, סרטוני הדרכה, Video SEO, עריכת וידיאו וצילום וידיאו. אתם מוזמנים לקרוא ולראות מעט דוגמאות.